SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fruktfat 574155
nr 57 4155
FRUKTFAT
Silver, 1800-tal, (skador)
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 21 maj 2001
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver